8 medailí pro Českou republiku a dvě pro Slovensko, Les Grands Councours du Monde Strasbourg 2011 (výtah z tiskové zprávy ze dne 18. dubna 2011) .
Palais des Congrès et de la Musique ve Štrasburku hostil před vánoci mistrovství Evropy sommelierů ASI, nyní se stal dějistěm tří mistrovských světových soutěží – Riesling du Monde, Pinot Gr i s du Monde a Gewurzt ramine r du Monde nejen pod souborným názvem Les Grands Concours du Monde, ale především pod patronací a jako oficiální soutěž OIV. Po třídenním hodnocení byla v katerorii Pinot Gris udělena jen jediná velká zlatá medaile. Šampionem Pinot Gris du Monde se stal Pinot Gris Rulanské šedé slámové víno 2009 č. š. 9096 z vinařství Znovín Znojmo a.s. Vedle titulu světového šampiona pro Znovín získali moravští vinaři mezi 73 medailemi soutěže Pinot Gris du Monde ještě dvě zlaté medaile. Mezi 112 udělenými medailemi v Riesling du Monde obdržel Znovín zlatou medaili za ledový Ryzlink rýnský 2009.
Devět sedmičlenných komisí s převahou zahraničních degustátorů (za Českou republiku Iva Kováříková a Luboš Bárta) pod vedením profesora Alex Schaeffera, emeritního prezidenta a rektora Union des Oenologues de France, hodnotilo po tři dny tři samostatné odrůdové soutěže – 443 Ryzlinky (pro nás Ryzlinky rýnské), 253 vína z odrůdy Pinot Gris (Rulandské šedé) a 275 Tramínů (Gewurztraminer) z 19 zemí tří kontinentů. Vedle tradičních producentů, jako jsou Francie, Německo, Lucembursko či Rakousko tu soutěžila i vína z Kanady, USA, Jihoafrické republiky, pro vypsané odrůdy netradiční vína španělská a řecká, vína z vinařsky exotických zemí, jako je Norsko, Belgie, Nizozemí či Rusko a sebevědomě byla zastoupena střední a východní Evropa víny z ČR, Slovenska, Maďarska, Slovinska a Rumunska.
Dr. Luboš Bárta, šéf redaktor magazínu SOMMELIER: „Po vyhlášení znovínského vína šampionem světové soutěže Pinot Gris jsem reportérům dlouho odpovídal na jejich otázky a představil jim nejen současnou úroveň vinařství u nás, ale také připomněl již dříve dosažené skvělé úspěchy našich na soutěžích v celém světě. S lehkou nadsázkou jsem na otázky o exportu odpověděl, že jako patrioti jsme rádi, když si svá krásná vína můžeme vypít doma sami, sami máme málo a tak ještě jednou tolik vín dovážíme – třeba z Alsaska, které je charakterem i odrůdami podobné těm našim vlastním. To se Francouzům dobře poslouchalo a tak se moravská vína následující den opět objevila na stránkách francouzských novin.“ Jak napsaly noviny DNA (Dernières Nouvelles d‘Alsace), východní Evropa zazářila nejen účastí téměř 60 vín z Čech a Slovenska, ale především jejich kvalitou. Soutěže pořádala společnos t Strasbourg Événements, na organizaci se účinně podílela Unie francouzských enologů a sommelieři z Union de la Sommellerie Française, reprezentované nejlepším sommelierem světa roku 1989 Serge Dubsem.