V létě 2004 bylo okolí kostela s farou patřící řádu redeptoristů spraveno tak, že stojí za to sem přijet a prohlédnout si Tasovice a současně viniční trať „Kamenný vrch“, ať už automobilem nebo ze Znojma na kole, neboť ze Znojma z Louky přes Dobšice a přes obec Dyji okolo řeky Dyje sem vede asi 10 km nádherná cyklotrasa.
Starobylá malebná vinařská obec, položená na posledních výběžcích Českého masívu (Českomoravské vysočiny) kolem řeky Dyje, osídlená od nepaměti, asi 10 km východně od Znojma. Vedle objektu tasovického mlýna vystavěného jako rezidence premonstrátského kláštera v Louce v pozdně renesančním stylu Vás určitě zaujme náměstí se sousoším, odkud je vidět na monumentální barokní kostel. Naproti němu je pseudogotická kaple na osmibokém půdorysu. Na konci náměstí, naproti zmíněného kostela, stojí novodobý kostel sv. Klementa Hofbauera, vysvěcený v roce 1933, dílo špičkového rakouského architekta K. Holzmeistera postavený za spolupráce českých výtvarníků v místech původního světcova domu. (Od sv. Klementa je odvozen název skvělého vína Sankt Clemens viz. „Oceněná vína“.) Kamenný vrch stará viniční trať je dlouhá „svažitá“ kamenná stráň v nadmořské výšce 222–238 metrů nad mořem táhnoucí se okolo řeky Dyje. (Tasovice jsou na druhé straně řeky.) Půda je písčito-hlinitá, středně až silně štěrkovitá (odtud název), pH 6,4, tedy půda slabě kyselá. Není příliš mocná a v jejím podloží vystupují prekambrické žuly dyjského masívu, staré asi 550 milionů let. Ty se táhnou po pravém břehu Dyje i dále k západu k obci Dyje a Načeraticím. Průměrná roční teplota 8,4 °C, svažitost 5–10 %.
Daří se zde odrůdám zejména Veltlínské červené rané, Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Tramín červený a Sauvignon, ale i dalším.
Vinařská oblast Morava, vinařská podoblast znojemská, vinařská obec Tasovice
Kategorie viniční trati č. I, tedy nejlepší.